Özaltın Holding'e ait Gloria Hotels Resort'un, Antalya Belek'te 105.000 m2 alan üzerine kurulacak olan Türkiye'nin en kapsamlı spor kompleksi projesi Gloria Sports Arena'nın temelleri Nisan 2013'te atılıyor. Grubun dünya standartlarındaki bu projesi, Türkiye turizm ve spor camiasına büyük değer katacak.

Özaltın Holding, Gloria Hotels Resorts ile öncülüğünü yaptığı Türk misafirperverliği ve hizmet kalitesine, yeni projesi Gloria Sport Arena ile yeni bir boyut kazandırıyor. Gloria Sports Arena, Antalya havalimanına 25 dakika, Gloria otellerine 5 km uzaklıkta, Belek belde merkezine yürüme mesafesinde, 105.000m2 alan üzerine konumlanacak.

Büyük turnuva ve yarışmalara ev sahipliği yapacak donanım ve teknolojik alt yapıya sahip, olimpiyatlara hazırlanan sporculara kamp imkanı sunan, sporcuların yanı sıra spor tutkunu her yaştan misafire spor ve tatil deneyimini bir arada yaşatacak olan, dünya standartlarındaki dev tesis, Türkiye spor turizmine büyük katkı sağlayacak. Gloria Sports Arena, 6.200 m2'lik kapalı alandan oluşan kapalı mekan spor tesislerinde; atletizm, yüzme, jimnastik, boks, eskrim, judo, güreş, hentbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, badminton, dans ve halter sporları için salonlar; açık alanında ise bir adet olimpik olmak üzere farklı özellik ve donanımlarda toplam 3 adet havuz, koşu parkurları, atletizm sahaları, kumsal sporları sahaları, tenis kortları, tırmanma duvarları, çok amaçlı açık spor sahası ve çok amaçlı açık yeşil sahalar ile hizmet sunacak. Tesisin bünyesinde bulunacak 1600 seyirci kapasiteli atletizm stadyumu ise, atletizm sporcuları için eğitim alanı olarak kullanılmasının yanı sıra, turnuvalara ev sahipliği yapacak. Yüksek teknik standartlarda donatılacak Gloria Sports Arena, bünyesinde bulunacak butik konaklama tesisi ve sağlık merkezi ile profesyonel sporcuların tüm kamp ihtiyaçlarına cevap verecek.

Futbol ve golf sporunun gözde kamp merkezi Antalya, Gloria Sports Arena ile tüm spor branşlarının yapılabildiği gözde bir destinasyon olacak. Özaltın Holding, yine Antalya Belek'te bulunan ve hizmet kalitesiyle öne çıkan Gloria Hotels Resorts ile Türkiye'deki ilk 45 delikli golf sahaları, ilk Thalasso Terapi ve Spa gibi birçok ilke imza atmıştır. Yeni projesi Gloria Sports Arena ile de Türkiye turizmindeki öncü ve yenilikçi duruşunu taçlandıracaktır.